fbpx

 • Kadınlarda Epilasyon Nedir?

  Epilasyon özellikle kadınlar için çokça tercih edilen bir yöntemdir. Pek çok kadın istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için epilasyona başvurmaktadır. Lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve fotoepilasyon gibi yöntemleri vardır. Lazer epilasyon en çok tercih edilendir.

  Kadınlarda Epilasyon Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

  Epilasyonun etki süresi kişiden kişiye değişmektedir. Kıl yoğunluğu fazla ve kıl kökleri belirgin olan kişilerde epilasyon cihazı kökleri daha kolay okuyacağı için epilasyonun etkisi daha çabuk belli olabilir. Ancak çoğu kişide ilk seanstan sonra bile tüylerde azalma ve tüylerin çıkma süresinde uzama gibi etkiler gözükmeye başlamaktadır.

  Kimler Lazer Epilasyon Yaptıramaz?

  Epilasyon etkisi ve kalıcı çözümüyle çok tercih edilmesine rağmen herkes yaptıramaz. Kanser hastaları,  aşırı bronz ciltli olanlar, ışık hassasiyeti olanlar, cilt lekeleri ve cilt rahatsızlığı olanlar lazer epilasyon yaptıramazlar. Ayrıca hamilelik dönemindeki kadınlar da bu süreç içerisinde lazer epilasyon yaptıramaz.

  Kadınlarda Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

  farklı hassasiyet seviyesine sahip olduğu unutulmamalıdır. Epilasyon işlemi yapılırken ona göre dikkat edilmeli ve hassas bölgeler için uygun cihazlar kullanılmalıdır.

  Sırt Bölgesi Epilasyonu: Kadınlar genel olarak sırt bölgesinde yaygın tüylere sahip değildir. Ancak hormonal bozukluklar, kortizonlu ilaç kullanımı, genetik faktörler gibi sebeplerden dolayı bazı kadınlarda daha çok kıllanma olabilmektedir. Bu durumda lazer epilasyona başvurulabilmektedir.

  Kol Bölgesi Epilasyonu: Kadınların epilasyon çok yaygın başvurduğu bölgelerden biri de kol bölgesidir. Kol bölgesinde kıl kökleri genelde çok kalın olmamaktır. Kullanılan cihaza dikkat edilmesinde fayda vardır. Yanlış uygulama istenmeyen bir sonuç olmasına sebep olabilir.

  Bacak Bölgesi Epilasyonu: Kadınların yine epilasyon için oldukça fazla tercih ettiği bölgelerden birisidir. Diz üstü ve diz altı işlemi olarak yapılabilmektedir. Bazı kadınlarda diz üstü tüylenmenin az olması sebebiyle epilasyon işlemi yapılmayabilir. Diz üstüne işlem yapılabilmesi için epilasyon cihazının okuyabileceği tüylere sahip olmak gerekir.

  Koltukaltı Bölgesi Epilasyonu: Koltukaltı kıllanması özellikle kadınlar tarafından hiç istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle ağda, tıraş gibi yöntemlerle kurtulmaya çalışırlar. Ancak bunun için en iyi ve kalıcı yöntem epilasyon işlemi yaptırmaktır. Cilde ve koltuk altının hassas yapısına göre uygun ve sağlıklı cihazlarla işlem yapılabilmektedir.

  Genital Bölge Epilasyonu: Genital bölge de epilasyon için kadınlar tarafından sıkça başvurulan bir bölgedir. Ağda, tıraş gibi yöntemlerin uygulanması genital bölge için hem sağlıksız hem de zahmetlidir. Lazer epilasyon gibi kalıcı epilasyonlar bu bölge için en iyi yöntemlerdir.

  Kalça Bölgesi Epilasyonu: Bazı kadınlarda genetik faktörlerden dolayı kalça bölgesinde kıl yoğunluğunda tüylenme de artma söz konusu olabilir. Bu nedenle epilasyon için yaygın olarak başvuru olmaktadır.

  Ense Bölgesi Epilasyonu: Çok yaygın olmamakla beraber ense bölgesi için de kadınlar tarafından epilasyon isteği olabilir. Ense sırtın üstünde saç köklerinin altında olduğu için tüylenme olabilecek bir bölgedir.

  Göğüs Bölgesi Epilasyonu: Göğüs epilasyonu göğüs ve göbek bölgesini kapsamaktadır. Bazı hormonal sebeplerden dolayı kadınlarda göğüste tüylenme, karın ve göbek bölgesinde tüylenme olduğu görülmektedir. Bu istenmeyen tüylerden kurtulmak için epilasyona başvurulabilmektedir.

  Omuz Bölgesi Epilasyonu: Kadınlar tarafından epilasyon için başvurulan bir bölge olmamakla beraber epilasyon işlemi yapılabilmektedir.

  Boyun Bölgesi Epilasyonu: Kadınlarda istenmeyen tüylerin olduğu bir diğer bölgede çene altı ve boyun bölgesidir. Uygulanan epilasyon işlemi ile bu tüylerden kurtulmak mümkündür.

  Yüz Bölgesi Epilasyonu: Yüz epilasyonu kaş, bıyık , yanak, kulak, boyun kısımlarının hepsini kapsar. Bu bölgeler ayrı ayrı epilasyon işlemine alınabileceği gibi birlikte de alınabilir. Yüz vücudun çok önemli ve hassas bir parçası olduğu için buraya uygulanan epilasyonda çok dikkatli olmak gerekir. Öncelikle profesyonel ve işinde uzman insanlara başvurulmalıdır. Epilasyon cihazı dikkatli seçilmelidir. Ayrıca kadınlarda yüzde tüylenmenin sebebi hormonlar olabilmektedir. Bu nedenle epilasyonun yanı sıra hormon tedavisi ve kontrolü yaptırmakta fayda olacaktır.

  Kaş Bölgesi Epilasyonu: Kaş bölgesi hem konumu hem de yapısı itibari ile hassas bir bölgedir. Bu nedenle epilasyon işlemi sırasında dikkatli olmak gerekir. Bunun sonucunda güzel, bakımlı ve estetik bir kaş görünümüne sahip olmanız mümkündür.

  Kasık Bölgesi Epilasyonu: Kasık bölgesi kıllarından kurtulmak için bire bir olan işlemdir. Çoğu kişinin memnun olmasını sağlayan sonuçlar vermektedir.

Ücretsiz Analiz İçin Arayın
Zeus Pendik Güzellik Salonu
Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, Zeus Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?