fbpx

 • Acısız ve ağrısız bir işlem sürdürebilmek için öncelikle kalın kıl yapısına uygun teknoloji ile işleme başlanır.
 • Cilt yüzeyi zimmer (soğuk hava ve gaz) ile soğutulur. Zimmer in yetersiz geldiği durumlarda ki bu durumlar kişinin acı eşiğine göre değişkenlik göstermektedir anestezi kremleri ile lokal bir uyuşturma sağlanır.
 • İlk 3-4 seansta kalın kıl yapısı yok edilir. Bu 3-4 seans sonunda kıl yapısı azalmış ve incelmiş hale gelir.
 • Bir sonraki adımda ise ince kıl yapısına uygun teknoloji ile sonlandırmaya yönelik işlemler yapılır. Ağrısız ve acısız bir mutlak sonuca erilir.

Bölgeler

 • Tüm Vücut
 • Kemer Üstü
 • Özel Bölge
 • Popo 
 • Sırt
 • Göğüs
 • Yüz
 • Ense
 • Tüm Kol
 • Koltuk Altı
 • Tüm Bacak
 • El ve Ayak

Erkek Epilasyon

Epilasyon, vücutta bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan işlemlere denir. Lazer epilasyon, foto epilasyon ve iğneli epilasyon yöntemlerinin kullanıldığı işlemlerdir. Bu üç yöntemin farklı uygulamaları vardır ancak sonuçları aynıdır. Bu yöntemlerden en acısız ve en sağlıklı olanı olarak lazer epilasyon en çok tercih edilendir. Lazer epilasyonda tüy köklerinden kurtulmak için lazer ışınları kullanılır.

Modernleşme ile birlikte hem kadınlar hem de erkekler görünüm ve kişisel bakımlarına daha çok önem göstermeye başlamışlardır. Bu sebeple pek çok kişi istenmeyen vücut tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için epilasyon yöntemlerini araştırıp başvurmaktadır.

Erkeklerde Epilasyon Nedir?

Erkeklerde epilasyon uygulamasının temelde kadın epilasyon işleminden bir farkı yoktur. Epilasyon uygulamasında uzmanlar kişinin vücut rengini, cilt tipini, kıl kökü yoğunluğunu ve rengini değerlendirerek kişiye özel işlem yapmaktadır. Genel olarak erkeklerde kıl kökleri daha yoğundur. Bu nedenle epilasyon sırasında işlem görmesi ve etkinin görülmesi daha kolay olur.

Erkeklerde Epilasyonda Hangi Cihaz Tercih Edilmelidir?

Piyasada kullanılan farklı tipte epilasyon aletleri mevcuttur. Bunların bazıları yüz tüyleri için daha iyiyken bazıları vücut tüyleri için daha iyidir. Epilasyondan önce hangi bölgedeki tüylerden kurtulmak istediğinize göre seçim yapmakta fayda vardır. Ayrıca vücut genelinde tüylerin sıklığı ve kalınlığı da değişebilmektedir. Bu sebeple en iyi sonuç sistemsel olarak tüm aletlerin kullanılmasıyla olacaktır.

Erkeklerde Epilasyon Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

Epilasyon süresi bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Bölgenin genişliği ve kıl tipine göre 5 dakika ile 1 saat arasında değişebilmektedir. Etkisi ilk seanstan sonra belli olmaya başlamaktadır. Ancak tam etkisini kişiden kişiye değişebilmekle birlikte 6 ile 8 seans arasında göstermektedir. Tabi bu zamandan önce de tüylerde azalma fark edilecek düzeyde olacaktır. Seans araları 30 ile 45 gün arasında değişebilmektedir.

Erkeklerde Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Epilasyon tüylerin bulunduğu tüm vücut bölümlerinde uygulanabilir bir işlemdir.

Sırt Bölgesi Epilasyonu: Epilasyon için erkeklerde yaygın olarak başvurulan bir bölgedir. Sırt bölgesinde tüyler yoğun bir biçimde belirmektedir. Vücutta beliren tüylerin yoğunluğu genel olarak kişinin genetik yapısıyla alakalıdır. Bunun dışında kortizon içeren ilaçlar, vücuda yapılan yanlış bir işlem, hormonları etkileyen bir durum gibi dış etkenlerde sebep olabilir. Sırt bölgesindeki yoğun ve kalın kıl kökleri için lazer epilasyon tercih edilmektedir. Bu bölge için Diode lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Bu işlem ile kıl köklerine kolayca müdahale edilir. Böylelikle pürüzsüz bir sırt bölgesine kavuşabilirsiniz.

Kol Bölgesi Epilasyonu: Kol bölgesindeki kıllar vücut bölgesindeki kıllara göre daha ince yapılı olur. Ayrıca epilasyon için çok tercih edilen bir bölgedir. Bu bölge için epilasyon aleti dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Yanlış bir uygulama tüylerinizi azaltmak yerine arttırabilir. Kol bölgesi epilasyonu için kış ayları tavsiye edilmektedir.

Bacak Bölgesi Epilasyonu: Bacak bölgesi erkeklerin en çok kıllanma yaşadıkları bölgelerden biridir. Bu nedenle epilasyon için çok tercih edilen bölgelerden biridir. Bacak bölgesi epilasyonu diz üstü ve diz altı olarak iki bölüme ayrılıp değerlendirilebilir. Diz altında tüyler daha yoğun ve kalındır.

Epilasyon sonucu başarı oranı çok yüksektir. Diz üstünde ise tüyler daha seyrek ve ince olduğu için epilasyon işlemi daha uzun sürecektir. Bu bölge için de yine en çok Diode lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Tercih edilen bir diğer cihaz ise Alexandrite lazer epilasyon cihazıdır.

Koltukaltı Bölgesi Epilasyonu: Koltukaltı bölgesi yoğun bir tüy köküne sahiptir. Bu bölgede lenf bezlerinden dolayı kullanılan epilasyon cihazı çok önemlidir. Ancak gelişen epilasyon teknolojisi ile bu işlem için uygun cihazlarda üretilmiştir. Bu cihazlar ile sağlıklı bir şekilde koltukaltı tüylerinden kurtulmak mümkündür.

Genital Bölge Epilasyonu: Genital bölge epilasyonu çoğu erkek tarafından tercih edilmemektedir. Ancak diğer yöntemlerle buradaki tüylerden kurtulmak zahmetli ve kalıcı olmadığı için epilasyona yönelen oldukça fazla kişi vardır. Kıl dönmesi gibi durumların önüne geçmek için kullanılabilmektedir.

Kalça Bölgesi Epilasyonu: Erkeklerde çok yaygın başvurulmayan bir bölgedir. Başvurulması durumunda uygulama yapılırken kıl köklerinin yoğun olduğu yerlerde dikkatli bir epilasyon uygulaması yapılmalıdır.

Ense Bölgesi Epilasyonu: Genetik durumdan dolayı bu bölgede kıl yoğunluğu artması epilasyon ihtiyacı doğurabilir. Genellikle 8 seans olmaktadır. Ama cilt ve kök tipine göre seans sayısı değişebilmektedir.

Göğüs Bölgesi Epilasyonu: Erkekler için epilasyon için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Kol, bacak ve sırta göre daha hassas bir bölgedir.

Yüz Bölgesi Epilasyonu: Kaş, yanak, boyun, bıyık, kulak için epilasyon uygulamalarını içermektedir. Yüz hassas ve önemli bir bölge olduğu için işlem yaptırılacak firma dikkatlice seçilmelidir. Yanak ve boyun epilasyonu erkekler tarafından sakallarına daha güzel bir şekil vermek için tercih edilmektedir.

Omuz Bölgesi Epilasyonu: Çeşitli etkenlerden dolayı fazla tüylenme olabilecek omuz bölgesi için de epilasyon işlemi yapılabilmektedir.

Kasık Bölgesi Epilasyonu: Cinsel organ çevresine uygulanan epilasyonda lazer epilasyon önemli bir yer tutmaktadır ve çok iyi sonuçlar vermektedir.

Ücretsiz Analiz İçin Arayın
Zeus Pendik Güzellik Salonu
Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, Zeus Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?