fbpx

 • Cildi temizleme konusunda yardımcı olan aquafacial, ciltte oluşan sivilce ve buna benzer problemleri ortadan kaldırmaya yarayarak, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Kusursuz ve taze bir cilde sahip olmak herkesin bir isteği olduğu gibi özellikle de kadınlar için vazgeçilmez bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu durum her zaman mümkün olmamakla birlikte gün içerisinde yaşadığımız birçok sebepten dolayı cildimizde yağlanma veya lekeler ortaya çıkmaktadır. Bu lekelerden ve yağlanmadan kurtulmanın yolu ise, son yıllarda adını duyurmaya başlayan ve popüler olan aquafacial işlemidir. Aquafacial uygulamaları cildin tazeliğini geri vermekte ve yeni bir cilt görünümünün oluşmasında etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücuttaki istenmeyen lekelerden ve yağlanma sorunlarından aquafacial uygulamaları ile kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda uygulan bu yöntem sayesinde yaşlanma belirtileri gecikiyor, ciltte istenmeyen çizgiler yok oluyor ve ölü hücreler yeniden harekete geçiyor. Tüm bunların yanında aynı zamanda bireyler hiçbir acı hissetmeden ve bıçak altına yatmadan bu uygulamanın tüm yeniliklerinden faydalanabiliyorlar. Bireyler kısa bir tedavi süreci geçirerek canlı, ışıl ışıl ve göz kamaştırıcı bir cilde kavuşarak kendilerini daha iyi hissediyorlar.

  Son zamanların popüler uygulamalarından olan ve cilde birçok faydası olan Aquafacial işlemi bireylere uygulanırken cilde farklı türde işlemler gerçekleştirilir. Cildin üzerinde yer alan ölü tabakaların temizlenmesi ile aquafacial işlemi uygulanmaya başlanır. Cilt üzerinde yapılan bu temizleme işlemi ise vortex adı verilen vakumla gerçekleştirilir ve cilt temizliği yapılırken cilde serum verilir. Cilde uygulana bu serum sayesinde bireylerin ciltlerini güçlendirecek olan vitaminler aşılanır. Aquafacial işleminin diğer bir uygulaması ise led tedavi işlemi şeklinde olmakla beraber bu işlem iki türde yapılabilmektedir:

  • Kolajen dengesi kaybolmuş olan orta yaşlı kişilere kırmızı led tedavisi uygulanarak, Aquafacial işlemi gerçekleştirilir.
  • Akne sorunu yaşayan kişilere ise mavi led tedavisi uygulanarak, Aquafacial işlemleri gerçekleştirilmektedir.

  Yapılan bu iki işlem sonucunda kişilerin ciltlerinde meydana gelen sarkma ve sivilce sorunu ortadan kalmakta ve kişilerin daha sağlıklı bir cilde sahip olması sağlanmaktadır.

  Kişilerin cilt problemlerini ortadan kaldırarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmaları için uygulanan bu tedavi bitiminde ise kişilerin güneş kremi kullanması önerilir ve hasta gündelik hayatına geri dönüş yapabilir. Aquafacial uygulaması kişilere tek bir cihazla uygulanır ve bu işlem sırasında ya da sonrasında kişiler ciltlerinde hiçbir sorun yaşamadan seans bitiminde gündelik hayatlarına devam edebilirler.

  Aquafacial işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin ise bu işlem öncesinde ve sonrasında yapmaması gerekenler şunlardır:

  • Aquafacial işlemi gerçekleştirecek olan kişi işlemden önce makyaj yapmama ve temiz bir cilde sahip olmalıdır.
  • Yapılan işlem sonrasında cilt hassasiyet kazandığı için kişiler güneş ışınlarından uzak durmalı ve ciltlerine ortalama olarak 3-4 saat su değdirmemelidirler.
  • Kişiler işlem öncesinde ya da sonrasında ciltlerine kimyasal ürünler kullanmamalıdır.
  • Sigara kullanımından bir süre uzak durulmalıdır.
  • Kozmetik ürünlerin hiçbirisi cilde temas etmemelidir.

  Yapılan bu aquafacial işleminin kişiler üzerinde bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Özellikle hassas cilde sahip olan ve cilt problemleri yaşayan kişilerde kızarıklık, işlem yapılan yerde ufak şişkinlikler ve yanma gibi problemler ortaya çıkabilir. Oluşan bu yan etkilerin süresi çok kısa bir sürede geçer ve cilt normal haline geri dönerek, yan etkiler tamamen ortadan kalkar.

  AQUFACİAL FAYDALARI

  Son zamanlarda popüler olmaya başlayan ve kozmetik ürünlerinin içeriğinde yer alan “aqua” kelimesinin karşılığı “su” demektir ve ürünün çoğunlukla su bazlı olduğunu anlatmak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda hafif ve doğal bir yapıya sahip olan bu içerik sayesinde bireyler ciltlerinde oluşan yağlardan kısa bir süre içerisinde kurtulup pürüzsüz, canlı ve yeni bir cilde kavuşurlar. Aquafacial bireylerin ciltlerini temizlemek için kullandıkları bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Ayrıca kişilerin yaşamış oldukları elastin ve sivilce gibi cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasına yarar. Detoksifikasyon yolu ile cildinizi dış etmenlerden koruyan aquafacial uygulamaları aynı zamanda kişilerin ciltlerini güneş ışınlarından da korumaktadır.

  Son dönemlerin popüler uygulaması olan Aquafacial işlemi sayesinde, cilt esneklik kazanır, dengeli ve parlak bir görüntü elde edilir. Bu işlemi yaptıran kişilerde aynı zamanda sarkma ve yaşlanma belirtilerinin görülme süresi ileriki yaşlara taşınır. Bu sayede kişiler sağlıklı bir cilt yapısına sahip olurken aynı zamanda yüzlerinde oluşabilecek olan çizgilerle çok geç yaşlarda tanışırlar.

Ücretsiz Analiz İçin Arayın
Zeus Pendik Güzellik Salonu
Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, Zeus Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?